Interaktīvie stāstiņi - Sarkandaugava
Piedāvājam iepazīties tikai ar dažiem stāstiņiem, ko dažādu paaudžu rīdzinieki zina par Sarkandaugavu.
Vai tomēr vai tu zināji, ka Sarkandaugava ir Rīgas pilsētas apkaime, kas atrodas uz ziemeļiem no Rīgas centrālās daļas, Daugavas labajā krastā. Sarkandaugava bija 2,5 km garš un 25 m plats Daugavas attekas zars, kura augšgals beidzās pilsētas ganībās. Ir dažādas versijas par Sarkandaugavas nosaukuma izcelsmi.
Interaktīvie stāstiņi - Vecmīlgrāvis
Piedāvājam iepazīties tikai ar dažiem stāstiņiem, ko dažādu paaudžu rīdzinieki zina par Vecmīlgrāvi.
Vai tu zināji, ka Vecmīlgrāvis ir Rīgas pilsētas apkaime Ziemeļu rajonā, atrodas Rīgas ziemeļu daļā neālu no Daugavas ietekas jūrā. Vecmīlgrāvja attīstību no seniem laikiem ietekmēja Daugava. Līdz pat 20. gs. sākumam Vecmīlgrāvis bija zvejnieku ciems, kur starp kāpām bija ierīkotas zvejnieku mājas. 20. gs. sākumā Vecmīlgrāvja attīstība saistāma ar A. Dombrovska darbību, kas savas kokzāģētavas darbiniekus nodrošināja gan ar mājām, gan arī sāka celt skolas un bērnudārzus. Šodien Vecmīlgrāvis ir pārvērties par vienu no Rīgas "guļamrajoniem", kur savā starpā kontrastē padomju laiku un 20. gs sākuma arhitektūra.
Interaktīvie stāstiņi - Andrejsala - Pētersala
Piedāvājam iepazīties tikai ar dažiem stāstiņiem, ko dažādu paaudžu rīdzinieki zina par Andrejsalu-Pētersalu.
Tomēr vai tu zināji, ka lielākā daļa no Rīgas salām izveidojušās Daugavas padziļināšanas darbu ietekmē? Andrejsala nav izņēmums - 1807. gadā ostas plānā Andrejsalas vēl nav, bet Daugavā iepretim Ķeizardārzam atzīmēts sēklis. Tas pakāpeniski audzis, līdz pacēlies virs ūdens un 19. gs. vidū ieguvis tiesības saukties par salu. Tomēr arī kā sala Andrejsala nepastāvēja ilgi, jo jau 19. gs. beigās tā bija tikai pussala.
Interaktīvie stāstiņi - Vai tu zini?
Ko tu atbildētu uz jautājumiem:
- "Ar ko tev saistās Rīgā?"
- "Ko noteikti Rīgā būtu jāredz taviem draugiem no citas pilsētas?"
- "Ko tu gribētu uzzināt par Rīgu?"
Tieši šādus jautājumus uzdevām projekta "Mana un tava Rīga" aktivitātēs. Atbildes bija tik ļoti dažādas un daudzveidīgas.
Par projektu "Mana un tava Rīga"
2020. gadā biedrība "Cita Rīga" realizēja projektu "Mana un tava Rīga", kas tika līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.
Projekta “Mana un tava Rīga” mērķis bija caur izzinošām aktivitātēm, uzdevumiem un interaktīviem stāstiņiem iepazīstināt ar Rīgas attīstību.